Pressroom

 
 
26.08.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Centrum Serenada ma nowe logo.
Krakowskie Centrum Handlowo-Rozrywkowe Serenada zmieniło logo. Dynamiczna, nowoczesna wizualizacja odzwierciedla ewolucję, jaką przeszła najnowsza inwestycja spółki Mayland Real Estate.
Pobierz komunikat
 
20.06.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Mayland na targach ReDi
Tradycyjnie Maylandu nie zabrakło na czerwcowych targach ReDi CEE Trade Fair for Retail Investment.
Pełny tekst do pobrania
 
20.06.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Serenada nada nową tożsamość północnej części Krakowa
Ta część Krakowa, w której powstaje Serenada, czeka na nowoczesne centrum handlowe - mówi Grzegorz Latała, członek zarządu i dyrektor ds komercjalizacji Mayland Real Estate
Pełny tekst do pobrania
 
10.05.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Mayland na konferencji ICSC
Mayland mocno zaznaczył swoją obecność na 42. Europejskiej Konferencji ICSC, która odbyła się w końcu kwietnia w Warszawie. Spółka pełniła rolę złotego sponsora i sprawowała honory gospodarza pierwszego wieczoru. Pełny tekst do pobrania
 
27.04.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Zmiany personalne w Maylandzie: nowi dyrektorzy Serenady i Riviery
Zmienili się dyrektorzy w dwóch kluczowych obiektach Maylandu. Dyrektorem powstającej w Krakowie Serenady został Marek Ciszewski dotychczas kierujący gdyńską Rivierą. W nadmorskim gigancie zastąpił go Tomasz Hofman zarządzający dotąd warszawskimi Złotymi Tarasami. Pełny tekst do pobrania
 
17.04.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Lokalny small biznes w krakowskiej Serenadzie
Do wielkich światowych marek w krakowskim Centrum Handlowym Serenada dołączyli także lokalni przedsiębiorcy. To już ostatnia faza podpisywania umów najmu – proces komercjalizacji centrum przekroczył 90 proc. Otwarcie już w październiku 2017 r.Pełny tekst do pobrania
 
27.03.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Nowi najemcy w Serenadzie: Pierre Cardin, 4F i Smyk
Powiększa się oferta komercyjna krakowskiego Centrum Handlowego Serenada. Do grona najemców dołączyli Pierre Cardin, 4F i Smyk. Tym samym proces komercjalizacji Serenady dobiega końca. Otwarcie już jesienią 2017 r. Pełny tekst do pobrania
 
17.03.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
MIPIM 2017
W dniach 14-17 marca odbyły się targi MIPIM, które, jak co roku, przyciągnęły do Cannes tłumy inwestorów i deweloperów. W gronie wystawców nie zabrakło Maylandu, który równolegle był obecny na standzie miasta Warszawy oraz Krakowa. Pełny tekst do pobrania
 
08.03.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Krakowska Serenada już w stanie surowym zamkniętym
Zakończono stan surowy Centrum Handlowego Serenada w Krakowie. W decydującą fazę wkroczyły teraz prace wykończeniowe. Po otwarciu Serenady, jesienią 2017 r., powstanie największy w Krakowie kompleks handlowo-rozrywkowy o powierzchni ponad 100 000 mkw.Pełny tekst do pobrania
 
28.02.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Większy martes sport w Serenadzie
Sklep Martes Sport w Serenadzie powiększy się z 700 mkw do prawie 1200 mkw. Pełny tekst do pobrania
 
24.02.2017 / Komunikat Mayland/komunikat
Największa krakowska Zara w Serenadzie!
Do najemców krakowskiego Centrum Handlowego Serenada dołączyła firma odzieżowa Zara. Będzie to największy sklep hiszpańskiego giganta modowego w stolicy Małopolski. Zajmie 3 500 mkw. na dwóch poziomach nowego centrum. Pełny tekst do pobrania
 
15.11.2016 / Komunikat Mayland/komunikat
Mayland at mapic 2016
jak co rok Mayland będzie obecny na targach mapic w Cannes. Ten rok jest szczególny z uwagi na jubileusz dziesięciolecia firmy Mayland. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych współpracą do Vieux Port obok Pałacu Festiwalowego, gdzie zacumowany jest jacht Mayland. Więcej informacji o nas i naszych projektach
 
1.02.2016 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Serenada ma pomysł na nowych najemców
Chcemy znaleźć najemców nie tylko sieciowych, którzy są w całej Polsce, ale i tych z Krakowa i okolic - zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Jarosz, dyrektor komunikacji i marketingu, Mayland Real Estate. Nowa krakowska inwestycja handlowa ma już najemców na 70 proc. powierzchni.
 
30.01.2016 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Dźwigacze kultury rozdane!
"Już po raz czwarty Krakowskie Biuro Festiwalowe wyróżniło swoich Partnerów i Sponsorów wręczając im symboliczne nagrody - Dźwigacze kultury. ... W tym roku Dźwigacza Kultury zaprojektował Jan Kanty Pawluśkiewicz – znany krakowski artysta, muzyk, ilustrator. W uroczystym wręczeniu nagród wziął udział Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta. Dźwigaczami kultury wyróżnieni zostali Partnerzy i Sponsorzy Krakowskiego Biura Festiwalowego, m.in. Mayland RE"
 
28.01.2016 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
iSpot w Serenadzie
"iSpot – sieć sprzedaży komputerów, sprzętu elektronicznego i akcesoriów marki Apple otworzy swój salon w krakowskim centrum Serenada. Sklep będzie miał powierzchnię 160 metrów kwadratowych. Oferta krakowskiej Serenady stale się poszerza. Komercjalizacja galerii przekroczyła już 70 proc. GLA. W Centrum znajdzie się ponad 150 sklepów i butików, salonów usługowych, restauracji, kawiarni i barów. Oferta modowa Serenady to przede wszystkim sklepy Grupy LPP, Grupy Inditex, H&M oraz Van Graaf. Galeria zaoferuje dużą i atrakcyjnie usytuowaną część restauracyjną."
 
25.01.2016 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Punkty usługowe w krakowskiej Serenadzie
W krakowskiej Serenadzie poszerza się strefa usług. Do grona najemców dołączyli: DP Optyk (42 mkw), eSmoking World (27 mkw) oraz Mobile Store (25 mkw). Natomiast wcześniej zakontraktowani najemcy modowi zmienili położenie swoich sklepów: Vistula (115 mkw) oraz Wólczanka (43 mkw).
 
15.01.2016 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Lokal handlowy Van Graaf w krakowskiej Serenadzie
Sieć odzieżowa Van Graaf to nowy najemca w centrum handlowym Serenada w Krakowie. Lokal handlowy tej marki będzie miał 2100 mkw. powierzchni. Krakowskie centrum handlowe ma mieć ponad 150 sklepów i lokali usługowych. Centrum jest aktualnie w budowie. Ma się ona skończyć w 2017 roku. Wykonawca to RD Bud. Inwestorem jest Mayland Real Estate.
 
11.12.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Totemy w gdyńskiej Rivierze
"POLSKA Siódma galeria – Riviera w Gdyni – dołącza do klientów firmy Clear Channel Poland. Od 14 grudnia w obiekcie zacznie działać siedem totemów z 14 elektronicznymi powierzchniami reklamowymi na 65’’ ekranach LCD."
 
16.12.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Rockcastle acquires Silesian Retail Portfolio in Poland
Rockcastle Global Real Estate has acquired a 106,700 sq m Silesian Retail Portfolio from BlackRock’s Real Estate division for EUR 220.8mn. The seller was represented in this transaction by real estate advisory firms Cushman & Wakefield and JLL, law firm Dentons and property manager Mayland Real Estate. Rockcastle was advised on the deal by Savills, Hogan Lovells and Arcadis.
 
12.12.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Ruszyła budowa Serenady
Prace budowlane ruszyły. Pierwsze foto-relacje z placu budowy.
 

2.12.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Rockcastle kupuje centra handlowe w Opolu i Dąbrowie Górniczej za 221 mln euro
Rockcastle Globar Real Estate nabyła portfel nieruchomości na Śląsku – opolska Karolinkę i Pogorię w Dąbrowie Górniczej – łącznie prawie 110 tys. mkw powierzchni.
 

10.09.2014 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Rok 2016 z nowymi projektami Mayland
Galerie - Finanse.wp.pl. Zdjęcia i fototematy ekonomiczne - relacje z giełd,
wydarzenia i ciekawostki ze świata finansów. Na przełom września i października
zaplanowano w Gdyni otwarcie Centrum Handlowego Wzgórze.
 

18.11.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Koniec ery dotychczasowych standardów
Lokalne rynki są już w większości nasycone klasycznymi centrami handlowymi, zauważamy zmiany kanałów sprzedaży i formatów handlowych. Planując nowe inwestycje, musimy raczej odpowiadać na przyszłe potrzeby, niż kopiować wcześniejsze rozwiązania – w rozmowie z Dorotą Kaczyńską mówią Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający Mayland Real Estate i Grzegorz Latała, dyrektor leasingu, Mayland Real Estate.
 

1.11.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
RD BUD zrealizuje pierwszy etap Serenady
Mayland Real Estate podpisał kontrakt ze spółką RD BUD na wykonanie stanu surowego zamkniętego krakowskiej Serenady.
 

14.10.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Wybrano wykonawcę centrum Serenada
Spółka RD bud została wykonawcą stanu surowego zamkniętego centrum handlowego Serenada w Krakowie.
 

1.09.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Deal signed to sell Riviera
Fonciere Euris and Rallye hale signed a preliminary agreement with Union Investment for the sale of the Riviera shopping Centre In Gdynia.
 

 

16.07.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Riviera sprzedana za 1,2 mld zł
Zbudowana i zarządzana przez Mayland RE Galeria Riviera w Gdyni została sprzedana za 291 mln euro. Przedwstępna umowa została podpisana przez Fonciere Euris i Rallye z niemieckim funduszem Union Investment.
 

 

3.06.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Mieszkańcy i aktywiści zapraszani do Serenady
W ciągu najbliższych tygodni rozpocznie się budowa nowej galerii handlowej w Krakowie. Obok sklepów ma się w niej znaleźć przestrzeń dla działalności społecznej. Jakiej? O to inwestor zapyta w konsultacjach mieszkańców i organizacje.
 

 

3.06.2015 / Media o nas Mayland/tytuły prasowe
Rusza budowa galerii handlowej przy ul. Dobrego Pasterza
Prace nad centrum handlowym Serenada mają się zakończyć w połowie 2017r. Mieszkańcy zadecydują o tym, jak będzie wyglądać jego fragment.